Terminy


Czas budowy domu od rozpoczęcia prac na budowie około od 4 tygodni ( bale, szkielet z elewacją drewnianą z prostymi dachami) do  3 miesięcy (szkielet lekki w technologii strawbale,  dachy o skomplikowanej bryle pokryte dranicą) dla stanu surowego zamkniętego. Dla wykończonego domu jest to okres od 3 do 6 miesięcy.

Do tego dochodzi okres oczekiwania na budowę – od 3 miesięcy do 1 roku, w zależności od kolejki zleceń.

 Czas wykonania zlecenia możemy podzielić zasadniczo na 3 okresy:

 


Oczekiwanie na rozpoczęcie realizacji

Czyli inaczej mówiąc kolejka zleceń. Aby dotrzymywać podanych na umowach terminów realizacji musimy ściśle przestrzegać chronologii zleceń. W przypadku większego nagromadzenia zleceń , nie podzlecamy wykonania budowy domów nowym niesprawdzonych firmom, lecz jedynie zwiększamy czas pracy naszych ekip, więc nasze czasowe możliwości są ograniczone. Dzięki temu jednak mamy pełną kontrolę nad jakością świadczonych przez nas usług.
Staramy się, aby okres oczekiwania nie był dłuższy niż 1 rok, zazwyczaj jednak mieści się on w terminie do 3 miesięcy.

 


Prefabrykacja

Większość budowanych przez nas domów w mniejszym lub większym stopniu jest prefabrykowana. I tak np. w przypadku domów z bali wycinane i pasowane są zamki, a belki są numerowane, a w  przypadku szkieletu drewnianego z elewacją drewnianą oprócz tego elementy łączone są w całe panele. Prefabrykacja pozwala na skrócenie czasu budowy, co redukuje koszty zakwaterowania oraz przestoje spowodowane deszczem. Wpływa to oczywiście na obniżenie naszych kosztów, czyli również całkowitej ceny usługi.
Okres prefabrykacji zależy od wielkości domu i technologii konstrukcji, ale zazwyczaj waha się od 2 tygodni do 3 miesięcy.

 


Czas montażu

Okres ten oczywiście zależy od zakresu i rodzaju  zleconych prac i wielkości domu.

 Średnio jest to czas od 4 tygodni do 3 miesięcy. Tynki gliniane i wapienne, dranice, dach zielony – to elementy, które wydłużają czas budowy. Niemniej jednak jesteśmy zdania, że różnice w czasie budowy są na tyle niewielkie w stosunku to długości jego życia, że nie powinno to mieć w zasadzie żadnego znaczenia przy doborze technologii naszego wymarzonego domu.

 

Jeśli chcieliby Państwo poznać aktualny czas oczekiwania oraz czas wykonania domu wg. danego projektu, prosimy o [kontakt].