MATERIAŁY BUDOWLANE


IMG_8645_pan_organica.net.pl

Dom nie bez powodu jest nazywany naszą trzecią skórą – spędzamy w nim jedną trzecią naszego dnia podczas snu a często więcej niż połowę naszego życia w ogóle. Dlatego też jest niezwykle ważne jakimi  materiałami się otaczamy, czy są zdrowe, czy wręcz przeciwnie – powodują choroby.

Skupiamy się na używaniu wyłącznie zdrowych i przyjaznych środowisku materiałów. Zdrowych to znaczy takich, które nie zawierają rakowych substancji VOC, oraz takich, których nie szkodzą człowiekowi w żadnej z faz cyklu życia budynku – zaczynając od jego budowy, poprzez właściwe użytkowanie, aż do końca cyklu, rozbiórki.

Przyjaznych środowisku materiały to z kolei takie, które potrzebują niewielkiej ilości energii do ich produkcji i przetworzenia, a po zakończeniu cyklu życia budynku, łatwo się biodegradowują.

Zgodnie z tymi zasadami do naszych prac używamy przed wszystkim:

– okrągłego bali okorowanych wodą oraz drewna zabezpieczonego naturalnymi olejami

– kostek słomy, płyt konopnych oraz z włókna drzewnego, wełny owczej oraz wdmuchiwanej celulozy jako materiałów izolacyjnych

– strzechy, drewnianych dranic i gontów, łupka oraz dachów zielonych jako pokrycie zasadnicze

– glinianych oraz wapiennych tynków, drewnianego sidingu, cegieł adobe na wewnętrzne i zewnętrze ściany

– ścian typu cordwood, podłóg z ziemi ubijanej

Nasza ponad 6-letnia działalność na polskim rynku sprawiła, że wypracowaliśmy szereg owocnych partnerstw z producentami naturalnych materiałów. Różnorodność używanych przez nas materiałów jest naprawdę imponująca. Ze względu na konstrukcje z grubych bali rozwinęliśmy silną relację z lokalnym Nadleśnictwem Zagnańsk – mamy nawet możliwość wybrania drzew, których potrzebujemy do naszych unikalnych konstrukcji, którą są zazwyczaj niedostępna na polskim rynku drzewnym